Diginettürk İnternet

Diginettürk İnternet
ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line)

ADSL Açılım Asimetrik Sayısal Abone Hattı anlamına gelir. Bakır teller üzerinden yüksek hızla veri, ses, görüntü erişim teknolojisidir.Asimetriktir. veri alma ve veri gönderme oranı 4/1 dir. 16 mbps'ye kadar bank genişliği destekler. Telefon hattı ile ve yalın olarak kullanılabilir.Statik IP ataması yapılabilir.Uygun bir modem ile birden bağlantı sağlanır ve birden fazla kullanıcının internete çıkmasına imkan verir.

VDSL (Very High Speed Digital Subscriber Line)

ADSLe çok benzeyen bu DSL teknolojisi,ADSL'de olduğu gibi frekans bölmeli çoğullama uygulamakta, transmisyon hızları aynı ise simetrik olarak da çalışabilmektedir. VDSL'in ADSL den en belirgin farkı iletim mesafesinin azlığındadır.

VDSL, santraldan gelen fiber hattının sonlandığı bir optik ağ ünitesi ile ev ya da işyerine bağlı olan tek bir bakır hat arasında uygulanır ve binanın yakınlarına kadar gelen fiber hattını, evlere eski ya da yeni döşenen bakır hatlar üzerinden bağlanmasıdır.

Fiber İnternet (Fiber to the x (FTTX))

Fiber optik yüksek kaliteli geniş bant internet hizmetidir.Asimetriktir ADSL' ye göre daha kaliteli 10/20/50/100 ve 1000 Mbps hızları sağlayabilir.Saf cam plastik ve zırhlı koruyuculu kablolardan oluşmaktadır elektrik sinyalleri ile değil ışık ile iletilir.Alt yapılarda nemli ve rutubetli ortamlardan etkilenmez. Uzak mesafelere ışık hızında büyük veriler transfer edebilir.Güvenlidir, sisteme girmek zor ama monitör etmek kolaydır.Hızlıdır, dünyanın çevresini bu teknoloji 0,13 saniyede dolaşır..